500 Tren Çatısında Güneş Enerjisi Sistemleri

October 14, 2015
hakkında en son şirket haberleri 500 Tren Çatısında Güneş Enerjisi Sistemleri
Trenlerin çatısını güneş enerjisi sistemleri ile kaplayan bir pilot projenin başarısını genişletmek isteyen Hint Hükümeti, benzer ancak daha büyük bir planı maddi olarak desteklemeyi planlıyor.

Hükümet, 500 trenin üzerinde güneş enerjisi sistemleri kurmak için Hindistan Demiryolları'na sübvansiyon sağlayabilir. Sistemler , trenlerdeki aydınlatma, fanlar ve klima sistemlerine güç sağlamak için kullanılırken , potansiyel sübvansiyon Hindistan'da mayınlı veya ithal edilen kömür üzerinde alınan vergi ile doldurulan Ulusal Temiz Enerji Fonu ile sağlanabilir.

Bu program, ülkenin dört bir yanındaki demiryol istasyonlarında 500 MW'lık çatı katı güneş enerjisi kapasitesini kurmak için mevcut planın yanı sıra .

Her iki planın da, muhtemelen ülkedeki en büyük elektrik tüketicisi olan Hint Demiryolları'na büyük tasarruf sağlaması bekleniyor. 2013-14 yıllarında, Hint Demiryolları tüketildi   17.5 milyar kWh elektrik veya Hindistan'da üretilen toplam elektriğin yaklaşık % 1.8'i . Bunun üzerine, aynı zamanda diğer tüketici kategorilerinden çok daha yüksek tarifeler ödemek zorundadır.

Hint Demiryolları, 2020 yılına kadar elektrik ihtiyacının% 10'unu yenilenebilir enerji kaynaklarından tedarik etmeyi planlıyor. Geçtiğimiz ay, Yeni ve Yenilenebilir Enerji Bakanlığı ile çatı projeleri, şantiye ölçekli projeler, güneş enerjisi su ısıtma sistemleri ve güneş yol aydınlatma sistemleri dahil olmak üzere yenilenebilir enerji projeleri kurmak için bir anlaşma imzaladı. Demiryolları Bakanlığı ayrıca geçen yıl, önümüzdeki 5 yıl boyunca 1 GW'lık güneş enerjisi kapasitesini kuracağını açıkladı.

Indian Railways ayrıca kullanılmayan arazisinde büyük ölçekli güneş enerjisi projeleri kurmayı planlıyor ve bu enerji santrallerini kurmak için projelerin rekabetçi ihalelerine açık ihale açabilir.